BLOG

Na czym polega przewóz ADR i jakie trzeba mieć uprawnienia?

Luty 9, 2021

Kierowanie cysternami i samochodami ciężarowymi wymaga odpowiedniego prawa jazdy. Jak natomiast wygląda sytuacja w przypadku przewozu materiałów niebezpiecznych? Sprawdźcie poniższy artykuł.

Więcej

Uprawnienia SEP – czym różni się eksploatacja od dozoru?

Grudzień 7, 2020

Bardzo często w procesie rekrutacji wymagane są uprawnienia SEP. Określane także jako uprawnienia sepowskie, stanowią one potwierdzenie odbycia kursu organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i zdanie odpowiedniego egzaminu. Ale uprawnienia te zdobywać można w trzech różnych grupach oraz dla dwóch rodzajów wykonywanych prac. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się różnicami między uprawnieniami eksploatacyjnymi a uprawnieniami dozorowymi.

Więcej

Przewóz żywych zwierząt – co trzeba wiedzieć?

Październik 28, 2020

Transport zwierząt jest z jednej strony koniecznością, z drugiej zaś naraża je na silny stres i dyskomfort. W Polsce i w Europie około 80% przewozów dotyczy zwierząt rzeźnych – reszta to transport zwierząt hodowlanych i użytkowanych sportowo. Straty wynikające ze źle przeprowadzonego transportu zwierząt – zwłaszcza rzeźnych, mogą być ogromne. Aby zadbać o dobrostan zwierząt, przewożone zwierzęta podlegają ochronie prawnej. O czym trzeba pamiętać podczas ich przewożenia?

Więcej

Usuwanie azbestu – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

Październik 14, 2020

Azbest to pojęcie określające pewne grupy mineralne, które składają się z włókien o stosunku długości do średnicy 100:1. Sama nazwa nie definiuje konkretnego materiału, lecz dotyczy ogółu materiałów krzemianowych, które tworzą włókna. Azbest ma negatywny wpływ na zdrowie, w związku z tym bardzo ważnym procesem jest jego usuwanie.

Więcej

Jakie uprawnienia musi posiadać operator urządzeń transportu bliskiego?

Wrzesień 16, 2020

Urządzenia transportu bliskiego są powszechnie wykorzystywane w branży przemysłowej oraz budowlanej. Należą do urządzeń dźwignicowych, a przykładem są samojezdne żurawie. Aby je obsługiwać, konieczne jest posiadanie uprawnień UDT, które potwierdzają znajomość obsługi tego typu sprzętu, jego warunków technicznych oraz umiejętność bezpiecznej eksploatacji.

Więcej

Witamy na blogu!

Wrzesień 8, 2020

Został on stworzony, żeby przybliżyć naszą działalność.

Więcej